Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model Iceman Contour Steel 25g 2368
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This barrel was designed around the Gezzy (Gerwyn's nickname) grip position for rapid transfer of power and relentless accuracy.
The legendary grip, a hallmark of Iceman darts, is staged in a timeless onyx coating.
This set includes white and blue Red Dragon Nitrotech Shafts and Iceman Hardcore Flights.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.8mm
Maximum Diameter: 7.0mm
Barrel Weight:25.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
Reddragon
Gerwyn Price Flights Hardcore Standard Black, White & Grey LogoJPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour 2BA BW18g FW20g 2369JPY 14,800 ( USD 92.66 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Champion SE 2BA BW18g FW20g 2293JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE Steel 23g 2295JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Cup S.E. Steel 23g 2274JPY 12,980 ( USD 81.26 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Iceman World Champion Silver Edition TF6578JPY 357 ( USD 2.23 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )