Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Fallon3 MG Fallon Sherrock Model 23g Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a new model of A-Flow "Fallon3" with micro cut and new coloring.
Four new types, three Steel and one Soft, will be released.
Please note that the colors may differ depending on the product. Please be forewarned.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 52.5mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel Weight:23.0g (including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Fallon Sherrock Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4 Fallon Sherrock Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4S Fallon Sherrock Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Black label Fallon Sherrock Model SteelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon3 MG Fallon Sherrock Model 22g SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW Fallon80 Yellow label Fallon Sherrock Model SteelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
L-Flight
Fallon Sherrock Model ver.2 standard blackJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )