Darts / 【Harrows】MAGNUM RELOADED Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The MAGNUM released 35 years ago has been revived as the MAGNUM RELOADED.
As with its predecessor, it is manufactured using the highest quality 97% tungsten, and has evolved from a knurled cut to various sizes of cubic cuts for a stronger and weaker grip.
Black titanium coating.
Specifications
Material: 97% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter:6.2mm
Barrel weight: 21.0g (point + barrel)
Barrel match weight ±0.05
Standard:Hard
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
PLAYER Face Towel Mana KawakamiJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
TARGET
K-FLEX Standard Short Blue Limited Edition 410236JPY 1,580 ( USD 10.05 )
-
Zaoral
Recovery α band Green/Silver 21JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
G's DARTS
Value FAWCETTJPY 6,620 ( USD 42.11 )
-
S4
GRYPSJPY 7,124 ( USD 45.33 )
-
TARGET
SWISS STORM QUARTZ Point Black 26mm 340126JPY 2,200 ( USD 13.99 )