Darts / 【DYNASTY】A-FLOW"EDDIE 80"EDWARD SHOUJI FOULKES Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Rare, long and straight, with an even cut arrangement.
The wide ring cut at the A-FLOW engraved position assists the grip position.
You can taste a glimpse of "EDDIE1.1" used by Edward Shouji.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Overall length: 53.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Edward Shouji Foulkes Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 2【53】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 2【51】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【L-Flight】】PRO Edward.S.Foulkes Model ver.2 Shape Mix JPY 990 ( USD 6.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )