Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 2【51】Edward Shouji Foulkes Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A superb product that combines a slit cut with an ultra-thin, long, straight line.
The main areas of gold and black are ring-cut with a chamfered edge to adjust the hooking action, and a slit cut to stabilize the grip and release.
The silver area, which is Edward's main gripping position, has a distinctive presence, and is a superb finish as a marker with an unprecedented gripping feel.
The EDDIE2 is completed with all areas of Black, Gold, and Silver at a high level of practicality.
Two types, 51mm and 53mm, are available.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Edward Shouji Foulkes Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 2【53】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model 2BAJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type EDDIE3 Edward Shouji Foulkes Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EDDIE 2【51】Edward Shouji Foulkes Model Steel JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
【L-Flight】】PRO Edward.S.Foulkes Model ver.2 Shape Mix JPY 990 ( USD 6.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )