Darts / 【one80】RAFALE Saori Miyamoto Model Black Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The signature first model of Saori Miyamoto.
The front portion is cut to resemble the burner of a fighter plane.
The center has a small curve to stabilize the position of the thumb when throwing.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.65mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Saori Miyamoto Model Items
-
one80
RAFALE Saori Miyamoto Model Chameleon 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Darts Studio Macau
Saori Miyamoto Model T-SHIRT LJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
one80
RAFALE Saori Miyamoto Model Black 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
RAFALE REBIRTH Saori Miyamoto Model 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Darts Studio Macau DSM TOURNAMENT CASE Saori Miyamoto Model JPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
Darts Studio Macau
Saori Miyamoto Model T-SHIRT 4XLJPY 3,800 ( USD 24.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )