Darts / 【one80】RAFALE Saori Miyamoto Model Black 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Saori Miyamoto's signature first model.
The front portion is cut to resemble the burner of a fighter plane.
The center has a small curve to stabilize the position of the thumb when throwing.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Saori Miyamoto Model Items
-
one80
RAFALE Saori Miyamoto Model Chameleon 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Darts Studio Macau
Saori Miyamoto Model T-SHIRT LJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
one80
RAFALE Saori Miyamoto Model Black 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
RAFALE REBIRTH Saori Miyamoto Model 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Darts Studio Macau DSM TOURNAMENT CASE Saori Miyamoto Model JPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
Darts Studio Macau
Saori Miyamoto Model T-SHIRT 4XLJPY 3,800 ( USD 24.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )