Darts / 【one80】SunnyGG Mitsuhiro Shimazu Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The overall length has been changed from 41mm to 43mm to give more room for the grip.
By lengthening the length, the barrel can fit various finger widths.
The tapered portion of the main grip section has been changed from a ring to a shark cut to provide a better grip than the previous model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Mitsuhiro Shimazu Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
Winmau
PRISM DELTA FLIGHT 6915-209JPY 358 ( USD 2.25 )
-
Winmau
PPETER MANLEY 85% STEEL 23g No.1051JPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
one80
Tamrin Ng Model ver.1 18g Rose GoldJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Jeremiah Millar Model White ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 GOLDEN 95%TUNGSTEN 18g No.23126JPY 18,333 ( USD 115.36 )