Darts / 【one80】SCORPION2 Jonny Chong Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 51.0mm
Max. diameter: 6.7mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Jonny Chong Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
【L-Flight× Far East】】EZ HANSHIN Tigers Victory commemoration Flight Shape White JPY 924 ( USD 5.87 )
-
YOSHIMURA BARRELS NEEDLE 35 STEEL TIP JPY 5,280 ( USD 33.59 )
-
one80
Arrow Flight RedJPY 275 ( USD 1.74 )
-
one80
Circult Flight RedJPY 275 ( USD 1.74 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 White XXLJPY 3,870 ( USD 24.62 )
-
one80
Elmar Paulke Model SteelJPY 5,150 ( USD 32.76 )