Darts / 【one80】Han Xicheng Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This barrel has a strong grip even when the barrel is held very loosely.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Han Xicheng Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
Tip Case caa0523 BlackJPY 1,309 ( USD 8.32 )
-
ULTIMA DARTS
uls0682 WhiteJPY 314 ( USD 1.99 )
-
TARGET
K-FLEX CHRIS DOBEY Model Standard Medium Black 410128JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
CARRERA OCTANE CHARGERJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TRIPLEIGHT
effort2 Akihiko Owaku Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
MoA
Omniscience Darts Case BlueJPY 2,530 ( USD 16.09 )