Darts / 【one80】Lukas Wenig Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The double ring cut from the center to the front makes it easy to find the grip position for those who do not have a backward grip.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER-9ZERO 2BA 18g 200190JPY 11,699 ( USD 73.62 )
-
TARGET
POWER BLACK & GOLD PRO.ULTRA Shape 336400JPY 398 ( USD 2.49 )
-
one80
Winnie Model 2BA 19gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
Winmau
Prism Zeta Flights slim black 6915-603JPY 358 ( USD 2.25 )
-
Winmau
PRISM ALPHA Extra Chic Flight MICHAEL VAN GERWEN model 6915-143JPY 363 ( USD 2.27 )
-
one80
CROCFORCE CF1 Steel 22gJPY 15,400 ( USD 96.91 )