Darts / 【one80】Mao3 Mao Shimamura Model 2BA 16.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The double ring, wave cut cut, and red color coating have been changed to gold and chameleon.
The red color coating has been replaced by gold and chameleon.
The barrel is designed to make it easy to find the grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Mao Shimamura Model Items
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Emerald 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao Shimamura Soft 18gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Rainbow 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model Steel 22gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model 2BA 16.5gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao Mao Shimamura Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER 80 BLACK PRO.ULTRA Shape 336350JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
taf1002JPY 326 ( USD 2.04 )
-
unicorn
BULLET Phil Taylor 18g No3227JPY 2,420 ( USD 15.22 )
-
Winmau
Prism Zeta Flights slim black 6915-603JPY 358 ( USD 2.25 )
-
Winmau
PRISM ALPHA Extra Chic Flight MICHAEL VAN GERWEN model 6915-143JPY 363 ( USD 2.27 )
-
one80
CROCFORCE CF1 Steel 22gJPY 15,400 ( USD 96.91 )