Darts / 【one80】mimpi Hiromi Sakuma Model Chameleon 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Two types of Chameleon are released: Rainbow color 18g and Rose Gold 16.5g.
The barrel has an overall length of 40.0mm and a maximum diameter of 7.6mm, making it easy to find the grip position.
The barrel is easy to find the grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Max. diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Hiromi Sakuma Model Items
-
one80
mimpi Hiromi Sakuma Model Chameleon 2BA 18gJPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
L-Flight × unicorn
EZ Hiromi Sakuma Model ver.1 Standard WhiteJPY 990 ( USD 6.28 )
-
one80
mimpi ver.2 Hiromi Sakuma Model Rainbow 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.74 )
-
L-Flight × unicorn
PRO Hiromi Sakuma Model ver.1 Standard WhiteJPY 990 ( USD 6.28 )
-
UNICORN
Hiromi Sakuma Model RommyJPY 17,000 ( USD 107.85 )
-
one80
mimpi Hiromi Sakuma Model Rose Gold 2BA 16.5gJPY 11,000 ( USD 69.78 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )