Darts / 【TRiNiDAD×TIGA】GOMECHU
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
GOMECHU
Overall length, weight (tungsten model only), maximum diameter, ring cut/paint are based on Gomez.
The outline, rear main ring cut, and sword-like cross-shaped cut are based on EMPRECHU.
Special model incorporating the features of the two models!
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter:7.5mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yuki Yamada Model Items
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Long Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Extra Long Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TRiNiDAD×SANGREAL
Valz 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model Un-Rai Small Medium Clear BlackJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model Un-Rai Small Medium Clear Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
CONDOR
AXE Un-Rai Yuki Yamada Model Small Medium Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )