Darts / 【TARGET】DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
DVB 80 Generation 1
The DVB 80 (Dimitri Van den Bergh) G1 was created under the supervision of the dream maker, Dimitri Van den Bergh.
The front nose is tapered, the entire barrel is radial cut with different designs, and the coating is black PVD.
The coating is black PVD, which gives the barrel a vivid color.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 21g 190224JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Short Black 410135JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 24g 120286JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO 2BA 20g 210365JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.43 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK BUNDLE TEN-X 3set 337400JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )