Darts / 【TARGET】DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 26g 190195
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
DVB 80 Generation 1
The DVB 80 (Dimitri Van den Bergh) G1 was created under the supervision of the dream maker, Dimitri Van den Bergh.
The front nose is tapered, the entire barrel is radial cut with different designs, and the coating is black PVD.
The coating is black PVD, which gives the barrel a vivid color.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 26.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 23g 190225JPY 13,800 ( USD 86.84 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 19g 210320JPY 13,800 ( USD 86.84 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK BUNDLE Shpae 3set 337380JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Medium Black 410137JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 22g 190284JPY 13,800 ( USD 86.84 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 23g 190285JPY 13,800 ( USD 86.84 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Exact 2BA BW18g FW 20g 2448-20JPY 11,800 ( USD 74.25 )
-
one80
S-Bite S-B1 2BA 20gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Fit Flight
Ricardo Perez Ibarra StandardJPY 870 ( USD 5.46 )
-
Winmau
PRISM DELTA FLIGHT 6915-208JPY 358 ( USD 2.25 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 2BA 20g 210369JPY 18,800 ( USD 118.30 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 19g 210320JPY 13,800 ( USD 86.84 )