Darts / 【TARGET】DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 21g 210321
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.9mm |
| Weight (barrel Only) | 19.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
DIMITRI VAN DEN BERGH is now available in G2!
Radial cuts are made at the rear and center of the barrel, and nano grooves are placed in the front to enhance grip.
The combination of these cuts and the neutral shape provides excellent gripping power.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.9mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 19.2g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
DVB 80 Generation1 DIMITRI VAN DEN BERGH Model SWISS POINT 22g 190193JPY 7,850 ( USD 49.40 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO 2BA 20g 210365JPY 13,800 ( USD 86.84 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK BUNDLE TEN-X 3set 337400JPY 800 ( USD 5.03 )
-
8FLIGHT
DIMITRI VAN DEN BERGH Model Shape Black 400380JPY 935 ( USD 5.87 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Medium Black 410137JPY 2,480 ( USD 15.60 )
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Short Black 410135JPY 2,480 ( USD 15.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )