Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BIG DOG3 Randy Van Deursen Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The perfect balance specs are inherited from the previous model, and the main cut is a hanging double ring with a wide cut pitch.
Slit cuts are also placed in the front and back of the barrel to create more powerful rotation.
The 48mm length barrel is fully covered with powerful cuts to create a straight barrel that can be used with a variety of grips.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
RANDY VAN DEURSEN Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIG DOG2"Randy Van Deursen ModelJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BigDog RANDY VAN DEURSEN model DLCJPY 14,055 ( USD 89.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BigDog RANDY VAN DEURSEN modelJPY 10,778 ( USD 68.38 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIG DOG2"Randy Van Deursen Model SteelJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIG DOG3 Randy Van Deursen Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )