Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Based on the previous LISA3 model, this model has been upgraded with an increased weight.
The front area inherits the cross spiral design, which is an attractive point that works well for both left and right-handed rotation.
The major change is in the outline of the rear area.
The taper angle has been sharpened to strengthen the push out from the grip area. Furthermore, a cut has been added all the way to the end of the barrel to assist the final push.
The LISA 3.5 is the result of repeated fine-tuning.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kim Hyojin Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"LISA"Kim Hyojin Model No.5JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY×FlightL
LISA Kim Hyojin Model Small RedJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )