Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Andrew Gilding Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 41.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The gold coating, which is reminiscent of the nickname "GOLDFINGER," is an eye-catching feature of this model.
The signature model of Andrew Gilding.
The shape is a square ring cut behind the torpedo. The overall length is 41.5mm, a shape familiar to Japanese darts players.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.5mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Fit x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Andrew Gilding Model Items
-
Fit Flight
PRO Andrew Gilding Model V-4 DblackJPY 1,020 ( USD 6.41 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Andrew Gilding Model SteelJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Andrew Gilding Model Limited SteelJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
Fit Flight
Andrew Gilding Model Shape blackJPY 870 ( USD 5.46 )
-
Fit Flight
PRO Andrew Gilding Model S-4 DブラックJPY 1,020 ( USD 6.41 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )