Darts / 【one80】R2 Reverse Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.2mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The One80 R2 Reverse is now available in point, conversion, and soft tip barrels.
Three models are now available: R2 Revamp, R2 Resurge, and R2 Reverse.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.2mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
R2 Spanner
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKER DRIVER
jof1014 FFJPY 770 ( USD 4.89 )
-
csa1013 JPY 935 ( USD 5.94 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI ver.2 Black XLJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI ver.2 Melon MJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
one80
CHAMELEON LAPIS LAZULI Steel 22gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
S4
Flight Type Keyholder PANDAJPY 528 ( USD 3.35 )