Darts / 【TARGET】THE MIRACLE G4 Mikuru Suzuki Model SwssPoint LIMITED EDITION
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.5g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Three models tuned exclusively for steel tip darts are released at once!
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 51.5mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 23.5g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210491JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
TARGET
TEAM PRO MIKURU SUZUKI BRASS 2BA 18g 180063JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
TARGET
JADEITE 80 Mikuru Suzuki ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
TARGET
THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131JPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeB Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE G2 Mikuru Suzuki Model 210067JPY 15,800 ( USD 100.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Yuma KimuraJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
DYNASTY Darts board stopper KUSABI JPY 580 ( USD 3.68 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE AKARI OSHIRO MODEL 2025 CHAMPION ClearJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
Harrows
SUPER GRIP IGNITE SHAFT Medium GreenJPY 660 ( USD 4.19 )
-
TARGET
Swiss Silver Nano Point 30mm 340032JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
CAMEO
CANDY STICK Neon PinkJPY 779 ( USD 4.96 )