Darts / 【CUESOUL】Erebos Tsuyoshi Kadogawa Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | QSOL |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the first model from CUESOUL by Tsuyoshi Kadogawa, a pro.
The cut of the grip area alternates between "double ring cut" and "single ring cut".
The cut of the grip area is alternately arranged with "double ring cut" and "single ring cut" to create a perfect balance of "not too much" and "not too little".
It is ready to use right out of the package.
The form and specifications that fit well in the hand make it a barrel that can be used by a wide range of people regardless of the user.
The barrel can be used by a wide range of people regardless of the user.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.0g
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Tsuyoshi Kadogawa Model Items
-
G's DARTS
Areus2JPY 10,267 ( USD 65.32 )
-
G's DARTS
Black Coating AREUS VIJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating AREUS IVJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating AREUS VJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
gsd0036 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
CUESOUL
Erebos Tsuyoshi Kadogawa ModelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )