Darts / 【TARGET】RISING SUN G7 HARUKI MURAMATSU Model No.5 210243
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Spiral Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Haruki Muramatsu Model 7th Generation RISING SUN GEN-7 is now available!
A hybrid style with a no-groove barrel and α that overturns conventional concepts.
The spherical grip area is back, and the mirror polish gives it an even more beautiful finish!
Front part is a composite of DLC blue coating and precision spiral processing
The NEW MODEL is the result of our continuous pursuit of both barrel performance and barrel visuals.
SPECS
Material: 95% Tungsten
Overall length: 42.5mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 22.0g
Specification: No.5
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Haruki Muramatsu Model Items
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model SWISS POINT 25g 191016JPY 24,800 ( USD 156.05 )
-
TARGET
RISING SUN G9 HARUKI MURAMATSU Model No.5 210432JPY 17,800 ( USD 112.01 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Haruki MuramatsuJPY 5,000 ( USD 31.46 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Shape Intermediate White 410277JPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Standard Medium White 410281JPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 187.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )