Darts / 【Harrows】NX90 Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A combination of simple cuts of ring, micro and scallop cuts, but with a unique feel.
The cuts are placed throughout the barrel, and the gentle taper from the center forward and backward accommodates all kinds of grips.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 21.0g
Barrel Match Weight: ±0.05
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
AMATERASU
Washable Ice silk mask 2 sheetsJPY 600 ( USD 3.81 )
-
TARGET
K-FLEX Shape Medium Blue Limited Edition 410235JPY 1,580 ( USD 10.05 )
-
Harrows
Z-SERIES Z400 WALLET YELLOWJPY 3,278 ( USD 20.85 )
-
SHADE
Sayaka Sasaki COLLABO T-shirt Green XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
GSD
Kasumi Sato Collaboration T-shirt with pockets black MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
UNICORN
GRIPPER4 ELEMENTS Clear Ultra Short No.78986JPY 458 ( USD 2.91 )