Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK SCHARF2 TAKAHISA HIROSE MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The main cut is a composite of sharks and rings, with a series of three wing cuts in the rear area, which are known for their ability to hook and detach from the hand.
The overall length has been reduced by 5mm from the previous model, resulting in high maneuverability and an excellent match with the short torpedo's unique taper angle for a sharp flight.
In the front area, a bold slit cut is fused with a large 4-series wing cut to create a stern finish.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 17.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Takahisa Hirose Model Items
-
SHADE
RADICAL HAWK T-shirt Takahisa Hirose model Black XXLJPY 3,900 ( USD 24.51 )
-
SHADE
RADICAL HAWK T-shirt Takahisa Hirose model Black XLJPY 3,900 ( USD 24.51 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE SCHARF Takahisa Hirose ModelJPY 14,800 ( USD 93.06 )
-
SHADE
RADICAL HAWK T-shirt Takahisa Hirose model Black LJPY 3,900 ( USD 24.51 )
-
TIGA
FUSION TAKA Takayuki Hirose ModelJPY 19,600 ( USD 123.24 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Takahisa Hirose Model TAKA Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.34 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )