Darts / 【TARGET】ROB CROSS Model BLACK EDITION 2BA 210310
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
ROB CROSS BLACK EDITION is born!
ROB COROSS BLACK EDITION has a matte finish + black PVD coating on the entire surface.
The teal coating is applied between the grooves to create a colorful design.
The overall barrel design features a ring cut and a square pyramid (pyramid) shaped cut machined after precise calculations to provide a stable grip.
The steel model is fitted with SWISS STORM points, which are used for the first time on a steel model, for an elegant barrel finish.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.5mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 16.1g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 24g 190211JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TARGET
ROB CROSS G2 PRO.ULTRA Standard 335660JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL 2BA 210507JPY 18,800 ( USD 118.44 )
-
TARGET
ROB CROSS VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 21gJPY 15,400 ( USD 97.03 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 21g 190406JPY 18,800 ( USD 118.44 )
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE Standard 3set 337410JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )