Darts / 【DYNASTY】A-FLOW NUSH80 SHUNTARO NAKAMURA Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A combination of double rings and rings are placed on the main grip area for excellent stability.
A functional wing cut is placed on the front area to stabilize the front grip.
Specifications
Material: 80% tungsten
Length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Shuntaro Nakamura Model Items
-
【L-Flight】】PRO Shuntaro Nakamura Model ver.1 Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE NUSH SHUNTARO NAKAMURA MODEL 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
【L-Flight】】EZ Shuntaro Nakamura Model ver.1 Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW NUSH80 SHUNTARO NAKAMURA ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
【L-Flight】】PRO Shuntaro Nakamura Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WARWOLF"NAKAMURA SHUNTARO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 81.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
THE DAY
thc0013 RedJPY 5,072 ( USD 32.26 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Rin Yoshimuta Black LJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
WINMAU
Prism Force Shaft blue shortJPY 407 ( USD 2.58 )
-
L-Flight
flf6191 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
MISSION DARTS MISSION GRIPLOCK SHAFT Gray Short JPY 280 ( USD 1.78 )
-
Flight-L
Taro Yachi Model ver.4 Shape WhiteJPY 820 ( USD 5.21 )