Darts / 【TARGET】DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 19g 210320
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.9mm |
| Weight (barrel Only) | 17.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 160.39 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/29 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DIMITRI VAN DEN BERGH is now available in G2!
Radial cuts are made at the rear and center of the barrel, and nano grooves are placed in the front to enhance grip.
The combination of these cuts and the neutral shape provides excellent gripping power.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.9mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 17.2g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dimitri Van Den Bergh Model Items
-
TARGET
K-FLEX DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Standard Medium Black 410137JPY 2,480 ( USD 15.45 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420010JPY 1,780 ( USD 11.09 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 2BA 19g 210320JPY 13,800 ( USD 86.04 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH Model G2 Swiss Point 25g 190226JPY 13,800 ( USD 86.04 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO 2BA 20g 210365JPY 13,800 ( USD 86.04 )
-
TARGET
DIMITRI VAN DEN BERGH × ECHO Swiss point 24g 120286JPY 13,800 ( USD 86.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.00 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 142.15 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.86 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.15 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.22 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.40 )