Darts / 【TARGET】SCOTT WILLIAMS Model G1 2BA 18g 210319
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
SCOTT WILLIAMS GENERATION 1, aka Shaggy, is born!
The SCOTT WILLIAMS GENERATION 1 has a rare Torpedo type barrel outline for a PDC player.
Shark cut near the center of the barrel and nano grips at the rear provide additional stability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.5mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 16.1g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS GENERATION 2 SCOTT WILLIAMS MODEL SWISS POINT 23g 190430JPY 12,800 ( USD 80.61 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2BA 20g 210366JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 25g 190288JPY 12,800 ( USD 80.61 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 23g 190287JPY 12,800 ( USD 80.61 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model G1 Swiss Point 25g 210222JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Intermediate Black 410139JPY 1,980 ( USD 12.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )