Darts / 【one80】BACK TO BASICS JLS BAS Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Back to Basics series is based on the darts of great darts players,
There are four series with different grips and shapes, making the barrels suitable for various types of throws.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
RVB 95 G4 Heli Shaft Black Intermediate 380051JPY 2,570 ( USD 16.35 )
-
S4
Reel Keyholder REIWA BlackJPY 660 ( USD 4.19 )
-
one80
Gunner80 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
TARGET
CARRERA AZZURRI AZ02 STEEL 21g 100252JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
CAMEO
SKINNY Light Indigo HOUNDSTOOTHJPY 4,499 ( USD 28.62 )
-
GSD
Natsumi Iwata S-DARTS Joining commemoration T-shirt MJPY 4,000 ( USD 25.45 )