Darts / 【TARGET】PRIME RAPTOR G4 GEORGE NISHITANI Model 210276
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.4mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
RAPTOR GEN-4", the 4th generation model by JOJI NISHITANI
Brushed-up steel tip barrel that has achieved 9-darts
Sandblasted grip area with a simple structure for an ideal feeling for Nishitani.
The new RAPTOR is now available in a PVD grayish green color, reminiscent of Raptor, and has been redesigned to meet the new specifications.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.4mm
Maximum diameter: 6.35mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Joji Nishitani Model Items
-
8FLIGHT
Joji Nishitani model G2 Shape White 400180JPY 880 ( USD 5.59 )
-
TARGET
PRIME RAPTOR GENERATION-3 GEORGE NISHITANI Model 210209JPY 13,999 ( USD 89.07 )
-
TARGET
PRIME RAPTOR G4 GEORGE NISHITANI Model 210276JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
8FLIGHT
Joji Nishitani model Tear Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.59 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS George Nishitani setJPY 7,480 ( USD 47.58 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 George Nishitani Black LJPY 4,500 ( USD 28.63 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )