Darts / 【DMC】Hawk Acute 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 40.0mm
Maximum diameter:7.3mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 4BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
tdf6901 Small ShortJPY 1,300 ( USD 8.23 )
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT PHIL TAYLOR 2017 XSJPY 8,148 ( USD 51.70 )
-
TARGET
tap0031 SJPY 7,741 ( USD 49.11 )
-
TARGET
COLOURS PRIME DANCING DUCK Yuya Higuchi modelJPY 5,665 ( USD 35.93 )
-
TARGET
tap0034 XlJPY 7,741 ( USD 49.11 )
-
TARGET
PHIL TAYLOR SUPER DARTS 2018 COOL PLAY SHIRT XLJPY 10,186 ( USD 64.62 )