Darts / 【TARGET】TARGET CHARM POMME Mao Kumagai Model 210277
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Active on TV, magazines and SNS.
She has over 180,000 followers on SNS.
Modeled after Tsugaru-ben professional darts player Maon Kumagai from Aomori, Japan.
Long barrel with a shape that is easy to handle even for beginners, with a focus on the feel when gripping.
Grip area with an effective combination of pixels and fine grooves
The color of the barrel is reminiscent of green apples, creating a fresh visual effect.
The coating of the barrel may differ from the image due to individual differences.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mao Kumagai Model Items
-
L-Flight
flf4132 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
TARGET
REBEL REBORN LEO MAO KUMAGAI MODEL 210109JPY 9,200 ( USD 57.93 )
-
L-Flight
ALC Mao Kumagai Model ver.4 Shape Clear WhiteJPY 750 ( USD 4.71 )
-
TARGET
TARGET CHARM POMME Mao Kumagai Model 210277JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
8FLIGHT
Mao Kumagai model SHAPE WhiteJPY 880 ( USD 5.53 )
-
L-Flight
flf4131 ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )