Darts / 【one80】JAIME JAIME NUNEZ CORTES Model Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.8mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
One80 is a model of Jaime Nunez Cortes, a Spanish player who is active in Europe.
The front part of the barrel has a simple ring cut and the back part has a double ring cut for a strong grip.
The bright red coating on the front half of the barrel is eye-catching.
The lineup consists of three types of barrels: one soft and two steel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.8mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
PteraFactory×S4
BullRanger StrawberryMilkJPY 715 ( USD 4.54 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SEIGO ASADA seigo ver.2 Black XXXLJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
one80
Bavaria Ultra 04 2BA 19gJPY 9,000 ( USD 57.26 )
-
harrows
Magnum 16gJPY 7,945 ( USD 50.54 )
-
JOKER DRIVER
jof0262 FJPY 550 ( USD 3.49 )
-
Joker Driver
HYBRID GEMINI2JPY 10,083 ( USD 64.15 )