Darts / 【COSMODARTS】Shogo YOKUMOTO v2 Shogo Yokumoto Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The main grip shape has been retained and the overall length has been extended.
The 17.0g weight setting is very rare among the many heavy barrels in recent years.
If you are looking for a lightweight barrel, please try this one.
The eye-catching diagonal cut serves to enhance the sense of security of the grip as well as the design.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shogo Yokumoto Model Items
-
King's JAPAN
OriensJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
Fit Flight
fif0413 TeardropJPY 712 ( USD 4.48 )
-
King's JAPAN
Second Edition90 Oriens No.5JPY 10,165 ( USD 64.04 )
-
King’s JAPAN
Transfix OriensII No.5JPY 38,500 ( USD 242.57 )
-
King’s JAPAN
Second Edition90 Oriens2 No.5JPY 13,000 ( USD 81.90 )
-
COSMODARTS
Shogo YOKUMOTO v2 Shogo Yokumoto Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )