Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Jose Justicia Model v2 Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A wide square ring cut is placed at the front, which is Jose's main grip.
The rear tapered section is not cut, but stepped, to allow for a grip here as well.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Fit x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Jose Justicia Perales Model Items
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Jose Justicia Model v2 2BAJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
COWBOY GRANDPRIX
Highend model Vivtoria 2BAJPY 7,700 ( USD 48.45 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Jose JusticiaJPY 5,000 ( USD 31.46 )
-
Fit Flight
Jose Justicia Perales 3 ShapeJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Jose Justicia Model v2 SteelJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
Fit Flight
Jose Justicia Perales Model ver.2 TeadropJPY 712 ( USD 4.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )