Darts / 【UNICORN】CONTENDER KASUMI SATO MODEL Black 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.07g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Unicorn Contender players are players who have established careers in darts, who snap right behind established players, and who have the potential to surprise many with their "can-do" enthusiasm.
The Unicorn Contender Player is a player who has established a career in darts and has the potential to surprise many people with his "can-do" enthusiasm.
■Specs
Material: 70% tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.07g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
Kasumi Sato Model Items
-
GSD
GSD2021 Kasumi Sato Collaboration T-shirt Black SJPY 3,000 ( USD 18.89 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL Black 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL STEELJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
UNICORN
CONTENDER KASUMI SATO MODEL DNA 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TARGET
JENDEAVOUR GENERATION 2 KASUMI SATO MODEL 2BA 210451JPY 18,480 ( USD 116.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )