Darts / 【Shot】Believe Michael Smith Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 158.96 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/21 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The reliable gripping feel does not diminish even if the barrel diameter is changed.
The rear has a clean tungsten finish with a wide ring to keep the weight forward.
PDC World Champion Michael Smith's front version of this barrel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model 2BA 18gJPY 14,410 ( USD 90.65 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 22G No.27820JPY 13,037 ( USD 82.00 )
-
Shot
Believe Michael Smith Model 2BA 18gJPY 11,999 ( USD 75.48 )
-
UNICORN
PREMIER 90% TUNGSTEN NATURAL - MICHAEL SMITH 22g No.27474JPY 9,981 ( USD 62.78 )
-
Shot
Believe Michael Smith Model Steel 24gJPY 11,999 ( USD 75.48 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model 2BA No.04266JPY 14,000 ( USD 88.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.95 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.83 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.87 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.42 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.27 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.28 )