Darts / 【Shot】The Greatness Devon Petersen Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This barrel is a collaboration with African warrior Devon Petersen.
The easy to find grip position allows for superior control and a smooth release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Devon Petersen Model Items
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration4 Devon Petersen Model Standard Long Metallic GoldJPY 1,980 ( USD 12.39 )
-
CONDOR
AXE Devon Petersen Model AFRICAN WARRIOR Standard Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration4 Devon Petersen Model Small Short Metallic GoldJPY 1,980 ( USD 12.39 )
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration2 Devon Petersen Model Standard Short WhiteJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration2 Devon Petersen Model Small Short WhiteJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration2 Devon Petersen Model Standard Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.77 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE Devon Petersen Model AFRICAN WARRIOR Standard Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
CONDOR
AXE A.W Inspiration2 Devon Petersen Model Standard Short WhiteJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
CONDOR
AXE Devon Petersen Model AFRICAN WARRIOR Standard Short BlackJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
S4
sdf0175 ShapeJPY 314 ( USD 1.96 )