Darts / 【TARGET】THE MIRACLE GEN-5 Mikuru Suzuki Model SWISS POINT 190502
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 23.2g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
2x World Champion Mikuru Suzuki Model
THE MIRACLE GENERATION-5
The barrel for competing in the world has been further brushed up!
The groove of the grip area and the matte grip finish have been retained, but more weight has been added.
The deep front diamond pattern perfectly adjusts the barrel balance.
The all-black body gives the new THE MIRACLE an austere appeal!
Point: SWISS FIRE POINT SILVER 35mm
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 51.5mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 23.2g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 LITE MIKURU SUZUKI Model 2BA 210438JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE 80 G2 Mikuru Suzuki Model 210131JPY 8,479 ( USD 53.40 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA 210424JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model SWISS POINT 25g 191012JPY 18,480 ( USD 116.38 )
-
TARGET
JADEITE Mikuru Suzuki ModelJPY 15,000 ( USD 94.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )