Darts / 【ULTIMA DARTS】IRiS Ayano Tomura Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Torpedo barrel with a forward center of gravity that emphasizes a gripping feel
The cut is slim and straight, but the tapered center section is designed to push the barrel out firmly.
The shallow, wide cut and the finger-friendly vertical cut provide a good grip and exquisite feel.
The model has been finished to be less violent and easy to handle.
Message from Ayano Tomura
We are pleased to announce the release of our long-awaited signature model!
I would like to thank all the people who have always supported me. Thank you very much.
Thank you for your continued support!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
ROYAL CASEJPY 3,600 ( USD 22.90 )
-
CAMEO
SKINNY LIGHT QUILT IndigoJPY 4,378 ( USD 27.85 )
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Black XLJPY 6,900 ( USD 43.90 )
-
Red Dragon
Gerwyn Price Model Iceman V-Groove Aluminium Short BlackJPY 858 ( USD 5.45 )
-
CUESOUL
Vaisravana Nobuyuki Ishii ModelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
S4
ZEUS 3 No.5JPY 7,124 ( USD 45.33 )