Darts / 【TARGET】CRUX 02 Swiss Point 25g 190238
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Crux offers a classic grip profile suitable for all throws and techniques,
A multi-barreled darts series featuring perfectly balanced barrels
The grip profile is radial cut to provide a variety of grips and options for all throwers
Made with 90% tungsten but priced at 6,800 yen, meeting the needs of a wide range of entry-level and intermediate users
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 25.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-11 SWISS POINT 22g 190292JPY 18,800 ( USD 119.61 )
-
L-Style
L-Shaft Straight Lock ClearRed 130JPY 660 ( USD 4.19 )
-
Harrows
has1612 ShortJPY 198 ( USD 1.25 )
-
L-style
Lippoint Short ShockingPink50pcsJPY 600 ( USD 3.81 )
-
CAMEO
TINY BASIC PinkJPY 5,490 ( USD 34.92 )