Darts / 【TARGET】GABRIEL CLEMENS Model G2 Swiss Point 21g 190181
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
GABRIEL CLEMENS GENERATION2
Provides multiple grip profiles including dual radial grip zones front and rear
Sandblasted throughout the barrel for precise grip and remachined for colorful contrast
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gabriel Clemens Model Items
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Medium Black 410122JPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
TARGET
GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210048JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210085JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210084JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK BUNDLE Shape 3set 337450JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS Model G2 PRO.ULTRA Shape 3set 336870JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
DYNASTY×L-Flight
LISA3 Kim Hyojin Model Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.53 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT KYTE SIERRA RED 332830JPY 398 ( USD 2.49 )
-
Fit Flight Air
fif3706 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 20G No.23805JPY 16,093 ( USD 101.35 )
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT SHAPE COPPER 332950JPY 300 ( USD 1.88 )
-
TARGET
PRO GRIP Shaft Black Intermediate 3set 380232JPY 1,280 ( USD 8.06 )