Darts / 【UNICORN】NOIR 90% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 20G No.23805
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.7mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Noir series is a testament to the status and honour of a player who has won world class matches.
It features a black titanium coating and a laser-engraved player's signature.
Yara Klassen
Born in 1984. Born in the Netherlands. Nicknamed "The Cobra".
She became the youngest winner of the BDO World Darts Championship in 2006.
Before this glory, she was working for a staffing agency.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:42.7mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:20g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tip x 3 (1 set)
Jelle Klaasen Model Items
-
one80
Jelle Klaasen Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
UNICORN
NOIR 97% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 22G No.27831JPY 16,093 ( USD 102.10 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
UNICORN
NOIR 97% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 24G No.27832JPY 16,093 ( USD 102.10 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS JELLE KLAASEN 24G No.29007JPY 14,055 ( USD 89.17 )
-
one80
Jelle Klaasen Model Steel 25gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )