Darts / 【TARGET】CHRIS DOBEY Model Swiss Point 23g 190231
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first model of CHRIS DOBEY who signed a contract with TARGET on September 1, 2023.
Radial cut throughout for a simple, clean grip
CNC machining on the front of the barrel enhances grip and feel
The rear cut is coated in black and white, the image colors of CHRIS DOBEY
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.1mm
Maximum diameter: 6.45mm
Barrel weight: 23.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chris Dobey Model Items
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 21g No.06063JPY 14,000 ( USD 88.17 )
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 23g No.06064JPY 14,000 ( USD 88.17 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model 2BA 19g 210325JPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 24g 190304JPY 13,800 ( USD 86.91 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model PRO.ULTRA Standard 3set 337270JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 23g 190303JPY 13,800 ( USD 86.91 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )