Darts / 【DMC】Maverick Sho SP2 Sho Katsumi Model 2BA 21ST Anniversary Box
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DMC 21st Anniversary Series
Product specifications (except for the flight, these are the original specifications)
Maverick Sho_SP2 1 set
L-Shaft Carbon Straight 330 3 pcs.
L-style Champagne Ring Black 3 pcs.
Premium Lip Point White 3
L-Flight PRO L1 Ver. Sho Katsumi_DMC 3 pieces
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.5mm
Maximum diameter: 7.3mm
Weight: 17.0g (barrel only)
Standard: 2BA
Syo Katsumi Model Items
-
L-Flight
PRO Sho Katsumi Model ver.2 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
SUS MAVERICK 2BAJPY 3,080 ( USD 19.59 )
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW REAR 19.2s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 59.48 )
-
【L-Flight】】EZ Sho Katsumi Model ver.3 dimple Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
【L-Flight】】EZ Sho Katsumi Model ver.3 Standard Black JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS FRONTJPY 1,870 ( USD 11.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )