Darts / 【DMC】Sabre Tetsuya SP2.5 Tetsuya Fujiwara model 21ST Anniversary Box
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DMC 21st Anniversary Series
Product Specifications (All specifications except for the flights are the original specifications)
Sabre Tetsuya_SP2.5 1 set
L-Shaft Carbon Lock Slim 370 3 pcs.
L-style Champagne Ring Blue 3 pieces
Premium Lip Point White 3pcs.
L-Flight KAMI L3 Ver. Tetsuya Fujiwara_DMC 3 pieces
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Tetsuya Fujiwara Model Items
-
L-Flight
Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.53 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara modelJPY 35,200 ( USD 221.68 )
-
L-Flight
PRO KAMI Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 920 ( USD 5.79 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2.5 Tetsuya Fujiwara modelJPY 35,200 ( USD 221.68 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Tetsuya FujiwaraJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara model Limited blackJPY 16,500 ( USD 103.91 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )