Darts / 【DMC】Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model 21ST Anniversary Box
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DMC 21st Anniversary Series
Product specifications (except for the flight, these are the specifications of the product itself)
Sabre Sunny_SP2 1 set
L-Shaft Carbon Lock Slim 440 3 pcs.
Premium Lip Point White 3 pcs.
L-Flight EZ L1 Ver. Mitsuhiko Tatsunami_DMC 3 pieces
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Mitsuhiko Tatsunami Model Items
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Black 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
【L-Flight】】EZ Mitsuhiko Tatsunami Model ver.2 dimple Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Mitsuhiko TatsunamiJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
【L-Flight】】PRO Mitsuhiko Tatsunami Model ver.2 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Bronze 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
DMC
Sabre Sunny SP Mitsuhiko Tatsunami Model Bronze 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
DROP SLEEVE PurpleJPY 2,198 ( USD 13.98 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Yukie SakaguchiJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Fallon Sherrock model ver.2 pinkJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
TARGET
CRUX 01 Swiss Point 23g 190234JPY 7,480 ( USD 47.58 )
-
S4
Zeus V GravityJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TRIPLEIGHT
TRUE BLUE2 Satsuki Suzuki Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )