Darts / 【one80】Emorite 02 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Emorite series has a sandblast coated barrel.
There are four styles in this series to accommodate the various shapes that players require.
The 01 and 02 have a gold coating, while the 03 and 04 have a black coating.
Each model has a simple ring cut, yet the sandblasted finish provides a stable grip and release.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
G's DARTS
Black Coating ROSSO CORSA IIIJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
SHADE
Ryusei Azemoto WDC Support T-SHIRT 25-26 Black XLJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
one80
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 MJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
one80
Ascent 02 Steel 25gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
JOKER DRIVER
jof1002 ShapeJPY 770 ( USD 4.89 )